Revolveraški bojevniki, rekord sezone in 8 trojk Currya

Liga NBA 7. Jan 20180:03 > 0:08
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkarji Golden Statea so brez kakršnih koli težav ugnali kalifornijske nasprotnike, LA Clippers. Prvaki se iz Los Angelesa odpravljajo z zmago 121:105, kar je njihova četrta zaporedna zmaga.

Aktualnim prvakom je delo v Staples Centru močno olajšala zgodnja poškodba Blakea Griffina, ki je po prejetem udarcu s komolcem v glavo obležal na tleh, potem pa se odpravil v slačilnico.

Warriors so v uvodnih 12 minutah prišli do dvoštevilske prednosti, ta del srečanja je zaznamoval samostojen “show” Stepha Currya, ki je štiri od skupno osmih sinočnjih trojk.

Clippers so do začetka tretje četrtine še nekako držali priključek (64:57), a so “razpištoljeni” gostje nato pokazali vso svojo silo in ušli na +30 (103:73).

Ob odsotnosti Kevina Duranta je imel v mestu angelov tokrat simultanko Curry. Dosegel je 45 točk (11/21 iz igre, 8/16 za tri), 6 skokov in po tri asistence ter ukradene žoge v 30 minutah. Če bi bil na parketu še kaj dlje, bi bil najbrž v nevarnosti njegov osebni rekord kariere, ki znaša 54 točk.

Za domače je 23 točk prispeval Lou Williams, 15 jih je dodal DeAndre Jordan, Miloš Teodosić pa je dvoboj izpustil, a bo najverjetneje nared že za naslednjo tekmo Clippersov. Miami, slovenskega zvezdnika Gorana Dragića, se bo nocoj pomeril proti ekipi Utah Jazz.