Houston s Hardnom premočan za Miami brez Dragića

Liga NBA 23. Jan 20189:51 > 10:13
Christian Petersen/Getty Images

Košarkarji Houstona so s serijo 11:2 v zadnjih štirih minutah odločili tekmo proti Miami Heat in se s tretjo zaporedno zmago učvrstili na 2. mestu Zahodne konference lige NBA. Slovenski zvezdnik Goran Dragić tokrat ni nastopil zaradi rahle poškodbe.

Rakete so pred svojimi navijači slavile z izidom 89:80, pa čeprav so James Harden in soigralci odigrali eno izmed slabših tekem sezone. Gostje s Floride so v prvi četrtini prišli celo do prednosti +14 in bili vse do zaključnih minut enakovredni nasprotnik.

Trojka Hardna za 91:88 je napovedala pobeg ekipe iz Teksasa, pomemben delež k zmagi pa sta prispevala še Chris Paul in Clint Capela. “Brada” je partijo zaključil pri 28 točkah, 3 skokih in 5 asistencah ter 6 izgubljenih žogah.

Za Miami je ob odsotnosti Dragića največ točk zbral Hassan Whiteside (22 točk in 13 skokov), Wayne Ellington jih je dodal 13, Josh Richardson pa 12. Miami na Vzhodu ostaja na visokem četrtem mestu konference.

Podoben scenarij so gledalci videli v Memphisu, kjer je imela Philadelphia na koncu tretje četrtine visokih +15 zaloge, na koncu pa proti “grizlijem” izgubila s 105:101. Odločilne točke za domače je šest sekund pred koncem prispeval Mario Chalmers, ko je bil natančen izza črte prostih metov. Z 19 točkami se je izkazal Marc Gasol.

Gostje iz Pensilvanije so prekinili serijo treh zaporednih zmag, pri Sixersih je imel tokrat  glavno besedo Mario Šarić z 22 točkami (3/4 za tri) in 10 skoki, rekord kariere pa je vknjižil nekdanji igralec Mega Bemaksa, Timothy Luwawu z 20 točkami. Letos najboljši strelec Philadelphie, Joel Embiid je zbral 15 točk in 14 skokov.

Milwaukee Bucks so sinoči odigrali prvo tekmo po odhodu trenerja Jasona Kidda, ki je dobil odpoved, in premagali Phoenix (109:105). Za domače tokrat ni nastopil Giannis Antetokounmpo, blestela pa sta Khris Middleton (35 točk) in Malcolm Brogdon (32).