"Novi" Cavsi razbili Boston in pokvarili večer Pierca

Liga NBA 11. Feb 201823:48 > 23:51
Getty Images Sport, Adam Glanzman

Dres Paula Pierca je sinoči pristal pod stropom TD Gardna, a slavnostni večer so pokvarili LeBrona James in soigralci, ki so slavili s kar 121:99.

Močno spremenjeni Cleveland se je pristavil v odlični luči. Cedi Osman in George Hill sta že takoj dobila priložnost v prvi peterki, razočarala nista niti Rodney Hood in Jordan Clarkson, ki sta prav tako novinca v ekipi LeBrona Jamesa. Konjeniki so pobegnili ob koncu druge četrtine in polčas dobili s 64:52.

V tretji četrtini je Cleveland prestavil še prestavo višje, blesteli so tudi igralci iz klopi (v prvi vrsti Hood in Clarkson). Konjeniki so pred zadnjo četrtino vodili s 95:74, tako da so v zaključku priložnost dobili tudi številni rezervisti. James je tekmo končal s 24 točkami, 10 podajami in osmimi skoki, njegov nekdanji soigralec Kyrie Irving je bil z 18 točkami drugi strelec Celticsov.

Glavni junak večera je bil seveda Paul Pierce, ki je za kelte odigral 15 sezon, najboljša je bila sezona 2007/08, ko je bil MVP finala. Ob parketu sta mu družbo delala nekdanji trener Doc Rivers in soigralec Kevin Garnett, prek videosporočila pa sta ga ob dvigu dresa pod strop TD Gardna pozdravila tudi Kobe Bryant in Magic Johnson.

Še naprej odlično igra Utah, ki je za deveto zaporedno zmago s 115:96 v gosteh odpravil Portland. Preostale izid si poglejte spodaj.