Tekma večera Raptorsom, korec serije za Houston

Liga NBA 10. Mar 20183:24 > 3:25
Getty Images/Gregory Shamus

Košarkarji ekipe Toronto Raptors so doma v napeti tekmi s 108:105 premagali Houston in jim prizadejali prvi poraz po 17 zaporednih zmagah.

Toronto nadaljuje serijo zmag in je prišel do sedme zaporedne oziroma do 15. zmage v seriji 16 tekem. Tekma dveh prvouvrščenih ekip v svojih konferencah je prinesla pričakovano napet dvoboj, a šele na koncu.

Domači so dominirali od začetka in ob začetku 2. četrtine držali visoko prednost +21, na sredini tretje četrtine pa povedli 76:59, Houston pa je potem začel cloviti in pred zadnjim delom srečanja znižal na 83:75.

Rakete so prihajale vse bliže, izenačile na 102, tekmo pa je odločil Jonas Valančiunas, ki je bil ob rezultatu 106:105 zbran s črte prostih metov in postavil končni izid.

Za ekipo iz Kanade je največ točk zbral Kyle Lowry (30), DeMar DeRozan jih je dodal 23, Valančiunas se je izkazal z dvojnim dvojčkom (14 točk, 10 skokov).

Houstonu ni pomagala niti izvrstna partija Jamesa Hardna, ki je dosegel 40 točk. Po 14 sta jih zbrala Chris Paul in Eric Gordon. Obe ekipi ostajata na vrhu svojih konferenc, Toronto ima na vuzhodu razmerje razmerje 48-17, Houston vlada zahodu z bilanco 51-14.