Cavaliers polzijo v brezno, poraz še proti LA Clippers

Liga NBA 10. Mar 20187:03 > 7:05
Harry How, Getty Images Sport

Košarkarji Los Angeles Clippers so zabeležili pomembno zmago v borbi za končnico, potem ko so doma premagali Cleveland Cavaliers (116:102).

S to zmago so Clippers prehiteli Utah Jazz in prišli na osmo mesto v zahodni konferenci (35-29). Cavaliers so ostali na tretjem mestu vzhoda (38-27). Domači so tekmo začeli izvrstno ter si že po prvi četrtini priigrali bogato zalogo +18.

Na krilih odlične igre v napadu in obrambi so Clippersi tako nadaljevali tudi v drugi četrtini in večjem delu tretje, ko gostom niso dovolili, da se približajo. V zaključku tretjega dela srečanja so se konjeniki naposled le malce zbudili in naredili serijo 12:2 ter znižali na 82:77.

Clippers so nalet odbili in spet ušli na +15, s čimer je bil zmagovalec sredi zadnje četrtine praktično odločen. Profesorsko predstavo ima za seboj DeAndre Jordan (20 točk in 23 skokov!), Tobias Harris je bil prvi strelec LA-ja s 23 točkami, Miloš Teodosić je v 18 minutah zbral 3 točke in 6 asistenc, medtem ko je Boban Marjanović v devetih minutah vpisal 6 točk in 3 skoke.

Pri gostih je bil prvi strelec LeBron James s 25 točkami in 10 skoki, tudi Larry Nance jr. pa je dosegel dvojni dvojček (16 točk in 12 skokov).