Dragon proti Indiani brez ognja

Liga NBA 26. Mar 20189:44 > 9:48

Miami je v noči na ponedeljek v gosteh proti Indiani klonil po podaljšku s 113:107. Goran Dragić in soigralci so tekmo odigrali brez trenerja Erika Spoelstre, ki je dobil prvega otroka.

Erik Spoelstra je prvič v karieri, več kot upravično, izpustil tekmo, saj mu je žena povila dečka. Njegova odsotnost se je očitno poznala na igri Gorana Dragića in soigralcev, ki so klonili v Indianapolisu. Indiana je po podaljšku slavila s 113:107 in sedmič v zadnjih osmih sezonah prišla v končnico.

Miami je imel v rednem delu priložnost za zmago, toda James Johnson je osem sekund pred koncem zadel le en prosti meti. Domači so v podaljšku povedli z enajstimi zaporednimi točkami in s tem tehtnico preveslili na svojo stran.

Victor Oladipo je za domače dosegel 23 točk, Thaddeus Young eno manj, pri Miamiju pa je Tyler Johnson pripseval 19 točk, James Johnson pa 15. Goran Dragić tokrat ni bil najbolj razpoložen, saj je v 36 minutah dosegel 9 točk (met 4/9),6 podaj in dva skoka.

Indiana je peta ekipa iz Vzhoda, ki že ima zagotovljeno mesto v končnici. Ob Pacersih bodo zadnje tekme rednega dela mirno odigrali tudi Toronto, Boston, Cleveland in Philadelphia. Miami ostaja na osmem mestu z lepo prednostjo pred devetim Detroitom, vročico do konca rednega dela čaka še osem obračunov.

Še naprej odlično igra LeBron James, ki je Cleveland s 37 točkami tokrat popeljal do zmage v Brooklynu. Utah je izkoristil številne poškodbe pri Golden Statu in se veselil zmage s 110:91, Portland pa je slavil proti Oklahomi s 108:105.

Liga NBA:

INDIANA : MIAMI 113:107 – po podaljšku
Oladipo 23, Young 22; J. Johnson 19, J. Johnson 15, Dragić 9 (met: 4/9), 4 skoki in 6 podaj v 36 minutah

BROOKLYN : CLEVELAND 114:121