Kako je novinec prehitel Michaela Jordana

Liga NBA 19. Apr 20189:12 > 9:28
J Pat Carter, Getty Images Sport

Košarkar moštva Utah Jazz Donovan Mithcell je na svojih prvih dveh tekmah končnice v karieri skupno dosegel 55 točk, kar pomeni, da je postal prvi branilec v zgodovini, ki mu je to uspelo. Drugi na večnem seznamu je zdaj legendarni Michael Jordan.

Donovan Mitchell je v drugi tekmi prvega kroga končnice lige NBA proti Oklahomi dosegel 28 točk, njegova ekipa pa je na koncu slavila s 102:95. Ko dodamo točkovni izkupiček Mitchella iz prve tekme, je mladi košarkar iz Salt Lake Cityja dosegel prav poseben rekord.

Mitchell je kar 13 od svojih skupnih 28 točk na drugi tekmi dosegel v zadnji četrtini in bil režiser delnega izida 14:3, ki je bil ključen za končno zmago in izenačitev serije na 1:1 v zmagah.

Mladi branilec je v tekmo prišel z lažjo poškodbo levega stopala in njegova igra v prvem polčasu ni obetala. A na koncu se je le izkazalo, da je skupno na prvih dveh tekmah dosegel skupno 55 točk. Manj jih je na svojih prvih dveh tekmah svoje kariere v končnici dosegel tudi največji vseh časov Michael Jordan, ki je na svojih prvih dveh tekmah kariere v končnici leta 1985 dosegel 53 točk.