Utah ukradel prednost domačega igrišča

Liga NBA 3. Maj 20184:42 > 4:50
Tim Warner/Getty Images

Po petih zaporednih zmagah Houstona proti ekipi Utah Jazz, so košarkarji iz Salt Lake Cityja v polfinalni seriji zahodne konference uspeli prekiniti ta negativni niz, obenem pa najboljši ekipi rednega dela sezone z zmago s 116:108 vzeli prednost domačega igrišča.

V drugi tekmi polfinala zahoda v ligi NBA je Utah brez poškodovanega prvega organizatorja igre Rickyja Rubia vseeno odigrala fantastično tekmo in jo na koncu dobila za osem točk.

Prvi polčas je bil povsem v luči gostov iz Salt Lake Cityja, v drugi četrtini so varovanci Quina Snyderja povedli že za vrtoglavih 19 točk prednosti. Rakete, ki jih je zopet vodil James Harden, so do konca prvega polčasa sicer prepolovile razliko. Harden je v drugi četrtini dosegel kar 17 točk.

Domači košarkarji so povratek nadaljevali na začetku drugega polčasa in hitro prišli do popolnega preobrata, saj je Utah po koncu tretje četrtine vodil le še za točko. Odločilen je bil delni rezultat 10:0 v režiji Donovana Mitchella in njegovega Utaha, saj Houston ni imel več energije in časa za povratek.

Joe Ingles je za goste dosegel kar 27 točk, zadel je sedem trojk iz devetih poskusov. Mitchell je tekmo končal s 17 točkami, a dodal kar 11 asistenc in zapolnil vrzel, ki je nastala s poškodbo Rubia. Harden je na drugi strani dosegel 32 točk, Chris Paul jih je dodal 23.