James in Love za drugi break v Torontu

Liga NBA 4. Maj 20182:26 > 2:33
Vaughn Ridley/Getty Images

LeBron James je bil še enkrat več nezaustvljiv, ob tem je svoje dodal še Kevin Love, kar je bilo več kot dovolj za drugo zmago Clevelanda proti Torontu v konferenčnem polfinalu. Boston nadoknadil - 22 in proti Philadelphii prav tako povedel z 2:0 v zmagah.

Cleveland je Toronto leta 2016 izločil v konferenčnem finalu, pred letom dni je bil boljši v finalu konference, letos pa se ponavlja stara zgodba. Konjeniki oziroma LeBron James postajajo prava nočna mora za Raptorse, ki so prvo tekmo izgubili po veliki smoli, saj Cleveland v rednem delu ni vodil niti enkrat, na drugi tekmi pa ni bilo vprašanja o zmagovalcu.

Potem ko je Toronto ob polčasu vodil za dve točki (63:61), so gostje do odločilne prednosti prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 37:24. James in Love sta v tretji četrtini sama prispevala 24 točk, enako kot celotna ekipa Toronta. Cleveland je v zaključku srečanje mirno pripeljal do konca in je na pol poti do konferenčnega finala.

James je srečanje končal z 68-odstotnim metom iz igre (19/28), 43 točkami, 14 podajami, osmimi skoki in samo eno izgubljeno žogo. Love je z 31 točkami le za točko zaostal za osebnim rekordom v končnici. Pri Torontu, ki je prvič v sezoni pred svojimi gledalci izgubil dvakrat zapored (pred tem mu je ravno Cleveland v lanski končnici kot zadnji zadal dva zaporedna domača poraza), sta bila najučinkovitejša DeMar DeRozan (24) in Kyle Lowry (21).

Veliko razlogov za zadovoljstvo imajo tudi navijači Bostona, saj so njihovi ljubljenci na drugi tekmi proti Philadelphii že zaostajali za 22 točk (48:26), vendar so se uspeli vrniti in priti do druge zmage. Novinec Jayson Tatum je za Celticse prispeval 21 točk, Terry Rozier pa 20 točk, 9 podaj in 7 skokov.

Pri poražencih so J. J. Redick (23), Robert Covington (22) in Joel Embiid (20) presegli mejo 20 točk, toda povsem je zatajil BenSimmons, ki je ob štirih zgrešenih metih iz igre dosegel le eno točko.