Kelti v končnici doma še vedno nepremagani

Liga NBA 16. Maj 20183:04 > 3:07
Maddie Meyer Getty Images Sport

Moštvo Boston Celtics je v noči iz torka na sredo, ko se je odvijala tudi loterija za bodoče izbore na naboru novincev lige NBA, še drugič zapored na domačih tleh premagalo favoroizirane košarkarje Clevelanda z rezultatom 107:94.

Prva četrtina je, pričakovano, minila v znamenju LeBrona Jamesa, ki so mu po prvi tekmi očitali neagresivnost in pasivnost na igrišču. James je v prvih dvanajstih minutah dosegel kar 21 točk od skupno 27 točk Clevelanda, na poti pa je zadel tudi štiri mete za tri točke.

Z odlično prvo četrtino je dosegel tudi 1.000 točk, ki jih je dosegel v tekmah končnice proti Bostonu, kar pomeni, da je postal prvi košarkar v zgodovini, ki mu je to uspelo.

Cavaliersi so v drugi četrtini nadzirali rezultat in na glavni odmor odšli s prednostjo  55:48. Že v prvem polčasu so zadeli sedem trojk, potem ko na prvi tekmi niso zadeli niti ene.

Boston je še nekrat dokazal kako trdovraten nasprotnik zares je, saj so se že nekaj minut pred koncem trejte četrtine povsem približali in po zaključku Terryja Rozierja iz protinapada tudi povedli. Rozier je v tretji četrtini dosegel kar 14 točk, Boston je po 36 minutah igre vodil +7.

Cavsi so v drugem polčasu povsem padli in dovolili nasprotniku, da se oddalji tudi na dvomestno prednost. .

Boston je z zmago v seriji povedel z 2:0 in v domači dvorani TD Graden še vedno ne pozna poraza, letos so namreč dobili vseh devet domačih tekem v končnici. Še več, zgodovina pravi, da ekipa Bostona nikoli v zgodovini franšize ni izgubila, potem ko je povedla v seriji z 2:0, to pa se je zgodilo kar 37-krat!

Jaylen Brown je bil najboljši strelec Bostona s 23 točkami, Rozier jih je dodal 18. Na drugi strani je James dosegel 42 točk, 10 skokov in 12 asistenc, pomagal mu je Kevin Love z 22 točkami in 15 asistencami.

Naslednja tekma bo čez tri dni v Clevelandu.