Kokoškov: Ayton bo eden od najdominantnejših

Liga NBA 6. Jul 20186:34 > 6:36
Christian Petersen, Getty Images Sport

Trener Phoenixa in nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov od prvega izbora na letošnjem draftu lige NBA Deandreja Aytona pričakuje, da bo že v svoji prvi sezoni v najmočnejši košarkarski ligi na svetu pustil močan pečat.

Srbski strokovnjak je v pogovoru za AZ Central izjavil, da od 19-letnega nekdanjega študenta univeze iz Arizone pričakuje, da postane eden najdominantnejših centrov v celotni ligi.

Deandre nikoli ne bo igral na poziciji težkega krila. Ayton bo eden od najdominantnejših centrov v ligi. Tako bomo gradili njegovo igro,” je dejal Igor Kokoškov, prvi neameriški trener na klopi katerega od klubov lige NBA.

Ayton je v študentski ligi NCAA v povprečju dosegal 20.1 točke, 11.6 skoka, 1.9 blokade in 1.6 podaje na tekmo.

Preberite tudi, kaj je Kokošov povedal v nedavnem intervjuju za Sportklub.