ESPN: Clippers prvi v vrsti za Kawhija v 2019

Liga NBA 16. Sep 20188:37 > 8:41
Jason Miller/Getty Images

Eden izmed najboljših obrambnih igralcev lige NBA, Kawhi Leonard bo letos igral za Toronto, toda po koncu sezone mu pogodba poteče, tako da si bo lahko izbral nov klub. Ameriški mediji že špekulirajo, koga bo izbral.

Leonard je v Toronto skupaj z Dannyem Greenom prišel po menjavi, medtem ko sta se v nasprotno smer odpravila DeMar DeRozan in Jakob Pöltl. Če bo Leonarda to seveda zanimalo, bo lahko po tej sezoni zamenjal klub, saj se bo znašel na spisku igralcev s statusom “Free Agent”.

Novinarka televizijske mreže ESPN, Ramona Shelburne, položaj Leonarda spremlja zelo podrobno in navaja, da so največja Kawhijeva želja za zdaj LA Clippers, ki bi mu utegnili ponuditi največ. Ob tem je zelo pomemben dejavnik tudi to, da je Leonard odraščal na ulicah Los Angelesa.

Kot možna bodoča kluba se omenjata še Toronto, kjer naj bi torej Leonard kar ostal in pa LA Lakers, kamor je v poletnem prestopnem roku odšel LeBron James. Leonard je v svoji dosedanji karieri osvojil naslov prvaka s Spurs (2014), istega leta je bil tudi MVP finalne serije, dvakrat pa se je veselil naslova obrambnega igralca lige (2015 in 2016).