Fantastični Embiid se je ustavil pri 42

Liga NBA 10. Nov 20184:05 > 4:26
Getty Images, Mitchell Leff

Košarkarji Philadelphie 76ers so na svojem parketu s 133:132 ugnali nasprotnike iz Charlotta. Tekmo je odločil šele podaljšek, prvo ime tekme pa je bil Kamerunec, Joel Embiid.

Embiid je bil najbolj zaslužen za to, da so Sixersi izsilili podaljške, saj je bil v zaključku rednega dela štirikrat natančen s črte prostih metov (119:119).

Tekmo je zaključil z 42 točkami (11-18 iz igre, 1-2 za tri, 19-22 prosti meti), 18 skoki, štirimi asistencami in prav toliko blokadami.V ekipi Phile sta blestela še Ben Simmons z 22 točkami (13 asistencami) ter Dario Šarić, ki jih je dodal 18.

Pri gostih je moral skoraj vse sam postoriti Kemba Walker. Letos najbolj viden košarkar sršenov je vpisal 30 točk, devet asistenc in sedem skokov. Sixersi imajo na vzhodu 8 zmag in 5 porazov, medtem ko so Hornets pri 6 zmagah in 6 porazih.

Dallas slovenskega superzvezdnika Luke Dončića sinoči ni imel tekme, Miami pa je proti Indiani doživel poraz 102:110, a v ekipi niti tokrat ni bilo Gorana Dragića, ki ima še zmeraj preglavice s kolenom.

V zadnjih treh minutah in pol je Indiani uspel delni izid 16:2, v zadnji minuti in 26 sekundah pa je naredila serijo 12:0 in zmaga je odšla v Indiano. Vročica nocoj gosti Washington, Dallas pa bo pričakal Oklahomo.