Houston ujel ritem, nepozabna noč Walkerja

Liga NBA 18. Nov 20184:18 > 4:28
Tom Pennington/Getty Images

Po nekoliko slabšem začetku so Houston Rockets prišli do četrte zmage v nizu. Na svojem parketu so s 132:112 ugnali Sacramento Kings, pri katerem sta dokaj povprečno tekmo za seboj pustila srbska košarkarja Bogdan Bogdanović in Nemanja Bjelica.

Jonathan Daniel, Getty Images

Vprašanje o zmagovalcu so rakete razrešile že zelo hitro, saj so manj točke dosegle zgolj v zadnji četrtini, ko je bilo tako ali tako vse že jasno. Teksačani sedaj spet delujejo kot ekipa, ki bi lahko izzivala aktualne prvake.

Pri Houstonu je bil (da, uganili ste) spet najboljši James Harden s 34 točkami in osmimi asistencami, Chris Paul je dodal 24 točk in 9 asistenc, Clint Cappela pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (23 točk in 16 skokov).

Pri Sacramentu je Nemanja Bjelica v 13 minutah dosegel vsega dve točki in skok, medtem ko je Bogdanović vstopil s klopi in v 19 minutah pripomogel s 14 točkami. Rockets so končno na pozitivni strani (8-7) razmerja zmag in porazov, Sacramento je polovičen, 8-8.

Toronto je s 122:83 deklasiral Chicago, Utah je z 98:86 slavil v Bostonu, medtem ko je Philadelphia po podaljšku premagala Charlotte Hornets (122:119).

Za sršene je neverjetnih 60 točk dosegel organizator igre Kemba Walker in s tem vsaj za letošnjo sezono postavil točkovni mejnik in osebni rekord za posamezno tekmo.