Dončićevih 28 točk premalo za nadaljevanje niza

Liga NBA 17. Dec 20183:33 > 3:34

Luka Dončić je bil z 28 točkami, devetimi podajami in šestimi skoki najboljši mož Dallasa ob porazu proti Saramentu s 113:120, ki je tako uspel prekiniti niz 11 zaporednih domačih zmag teličkov. John Wall s 40 točkami zasenčil LeBrona Jamesa.

Dallas Mavericks je pred svojimi navijači zadnjič klonil 2. novembra proti New Yorku, nato pa nanizal 11 zaporednih zmag. Izjemen zmagoviti niz teličkov v American Airlines Centru je uspel prekiniti Sacramento, ki je slavil s 120:113. Za zmgo kraljev sta bila najzaslužnejša Buddy Hield in De’Aaron Fox, ki sta dosegla po 28 točk, Nemanja Bjelica in Bogdan Bogdanović pa sta jih dodala po 15.

Pri Dallasu je bil edini razpoloženi mož Luka Dončić. Slovenski zvezdnik je dosegel 28 točk (drugi najboljši strelski izkupiček v karieri), devet podaj in šest skokov, John Barnes je bil drugi strelec s 15 točkami. Prvič v sezoni je za Dallas pred domačimi navijači zaigral legendarni Dirk Nowitzki, ki so mu navijači ob prihodu v igro namenili stoječe ovacije.

Teličke je pokopal slab met izza črte (9/35) in kar 4 izgubljenih žog. Mavericksi so se 46 sekund pred koncem približali na 107:112, a so gostje ohranili mirno kri in v zaključku domačim niso dovolili preobrata.

Miami je vnovič brez Gorana Dragića slavil proti New Orleansu s 102:96 in se po četrti zmagi na zadnjih šestih tekmah še nekoliko približal osmemu mestu.

Pomembne zmage so se veselili tudi igralci Washingtona, ki so bili s 128:110 boljši od LA Lakersov. Jezernike je pokopal John Wall, ki je že v prvem polčasu dosegel 28 od 40 točk. LeBron James je odigral najslabšo tekmo po prihodu v Los Angeles, saj je dosegel vsega 13 točk in izgubil štiri točke.