Jokić prispeval k zmagi Denverja nad SAS

Liga NBA 29. Dec 20185:30 > 7:07
Getty Images/Matthew Stockman

Denver Nuggets so dosegli osmo zaporedno zmago na svojem parketu. San Antonio Spurs so premagali z izidom 102:99.

Pri zmagovalni ekipi je blestel Jamaal Murray. (31 točk), srbski center Nikola Jokić pa je bil blizu trojnemu dvojčku. Tekmo je zaključil z 21 točkami, devetimi skoki in devetimi asistencami.

Pri San Antoniu je bil najučinkovitejši LaMarcus Aldridge s 24 točkami. Tudi črnogorski orjak Nikola Vučević je bil blizu trojnemu dvojčku. Za Orlando je ob zmagi nad Torontom (116:87) zbral 30 točk in kar 20 skokov. Temu je dodal še 8 asistenc.

Brez LeBrona Jamesa Lakers niso uspeli enakovredno tekmovati proti mestnim tekmecem, ki so s serijo 21:0 na začetku drugega dela povsem dotolkli upe o izenačeni tekmi.

Boban Marjanović je odigral 13 minut, dosegel po 4 točke in skoke. Pri jezernikih je vidno vlogo odigral Kyle Kuzma (24 točk).

Indiana Pacers so dosegli 11. zmago v zadnjih 13 srečanjih, Detoit so “odpihnili” s 125:88. Kar sedem igralcev v ekipi je imelo vsaj 10 točk, eden izmed teh je bil tudi hrvaški krilni igralec Bojan Bogdanović (12 točk).

Oklahoma je Phoenix porazila s 118:102, Russell Westbrook je imel spet svoj “show” in dosegel 40 točk, 12 skokov ter osem asistenc.

Miami Heat je brez poškodovanega Gorana Dragića gladko premagal Cleveland (118:94). Pri vročici se je tokrat izkazal Justise Winslow (24 točk in 11 skokov).

Charlotte Hornets so bili boljši od Brooklyna ter ga premagali s 100:87. Kemba Walker je napolnil mrežico z 29 točkami, veteran Tony Parker je spomnil na svoje stare čase.

Od skupno 19 točk, jih je 17 dosegel v zadnji četrtini. Atlanta in Minnesota sta morali igrati podaljške, kjer so imeli več spretnosti Hawks (123:120). Prvi strelec srečanja je bil Kent Bazemore s 23 točkami.

Chicago je bil s 101:92 boljši od Washingtona, pri čemer je Zach Lavine zbral 24 točk, Wendell Carter se je izkazal z dvojnim dvojčkom (17 točk, 13 skokov), prav tako Lauri Markkanen (14 točk in 14 skokov).