D-Rose kot v dobrih starih časih

Liga NBA 21. Jan 20193:51 > 3:53
Harry How/Getty Images

Ne poazabite, da si nocoj ob 20:00 na SK 1 lahko ogledate obračun med Milwaukeejem in Dallasom Luke Dončića, še pred večernim spektaklom pa poglejmo, kaj se je v ligi NBA dogajalo v noči na ponedeljek. Prvo ime večera Derrick Rose.

V ZDA tretji ponedeljek v januarju tradicionalno praznujejo dan Martina Luthra Kinga, “praznično” bo tudi na Sportklubu, kjer bomo od 20:00 naprej prenašali obračun med Milwaukeejem in Dallasom Luke Dončića. Večer pred dnevom MLK so onkraj velike luže odigrali tri obračune. Indiana je s 120:95 odpravila Charlotte, LA Clippers so bili v gosteh s 103:95 boljši od San Antonia, na najzanimivejši tekmi večera pa je bila Minnesota s 116:114 boljša od Phoenixa.

Pri izidu 114:114 so imeli volkovi dobrih 20 sekund za zadnjo akcijo, odgovornost je prevzel Derrick Rose in 0.6 sekunde pred koncem prek roke odločil srečanje. Izjemni organizator igre je srečanje končal z 31 točkami, kar 29 jih je dosegel v drugem polčasu!

Če je bil Rose prvo ime tekme, je bil Devin Booker tragični junak, glede na to, da je Minnesota do zadnjega napada na tekmi prišla zahvaljujoč njegovi izgubljeni žogi.

Zasedba Igorja Kokoškova je sicer že vodila 114:111, nato pa v zadnji minuti in 45 sekundah ni dosegla niti koša. Ob Rosu je pri domačih blestel tudi Karl-Anthony Towns s 30 točkami in 12 skoki, Taj Gibson jih je dodal 17, pri gostih je bil z 21 točkami najbolj razpoložen Warren, Booker in Oubre sta dosegla 18 točk.