Dončić prvi najstnik z dvema trojnima dvojčkoma

Liga NBA 28. Jan 20193:41 > 6:09
Andy Lyons/Getty Images

Luka Dončić je za točko izboljšal svoj strelski rekord (35) in prišel do drugega trojnega dvojčka (kot prvi najstnik v zgodovini lige NBA!) v karieri, a tudi to ni bilo dovolj za zmago njegovega Dallasa. Toronto je po napeti končnici v American Airlines Centru slavil s 123:120.

Luka Dončić je obračun sklenil s 35 točkami, 12 skoki in 10 podajami in tako postal najmlajši igralec v zgodovini lige NBA z dvema trojnima dvojčkoma v svoji statistiki hkrati pa tudi izboljšal svoj strelski rekord. Zgodovinsko, vendar premalo za Toronto, ki je slavil na krilih Kawhija Leonarda in njegovih 33 točk ter 10 skokov.

V prvem polčasu so prevladovali gosti, ki so na odmor odšli s prednostjo 70:58. Dallas se je vrnil v tretji četrtini, katero je dobil s 30:15, odlično pa igral tudi v zadnji četrtini, ko so telički že vodili s 101:101.

Takrat je na sceno stopil Leonard, nanizal devet točk in zrežiral preobrat. Torontu je v končnici uspel delni izid 22:14, s katerim so strli odpor Dallasa in ostali prvi zasledovalci na Vzhodu vodilnega Milwaukeeja.

Še naprej vroč ostaja James Harden, ki je že 23. zapored dosegel več kot 35 točk. Brada je tokrat blestel ob zmagi Houstona proti Orlandu s 103:98, ko je dosegel 40 točk, 11 skokov in šest podaj. Pri poražencih je Nikola Vučević dosegel 19 točk in 17 skokov.

Ivica Zubac in Caldwell Pope (oba 24) sta bila glavna junaka zmaga Los Angeles Lakersov proti Phoenixu. Dwyane Wade pa je ob zmagi Miamija v New Yorku s 106:97 znova spomnilna svoje zlate čase – 15 točk, 10 podaj in pet skokov.