Miami brez Gogija do dragocene zmage v boju za končnico

Liga NBA 5. Mar 20199:31 > 9:34
Mark Brown/Getty Images

Košarkarji Miamija so v noči iz ponedeljka na torek dosegli pomembno zmago v boju za mesta, ki vodijo v končnico lige NBA, potem ko so v razburljivi končnici za točko premagali moštvo Atlanta Hawks. Dwyane Wade je bil igralec tekme, na kateri je postavil nov rekord in prehitel tudi Michaela Jordana.

Košarkarji Miamija se bodo do konca rednega dela sezone borili za enega izmed osmih mest, ki vodijo v končnico, trenutno pa so z zmago v Atlanti še vedno na desetem mestu z istim razmerjem zmag in porazov kot Charlotte na devetem mestu in z zmago manj kot Orlando na osmem mestu.

Glavni razlog za zmago Miamija je bil zimzeleni Dwyane Wade, ki je 14 od svojih 23 točk dosegel v zadnji četrtini in Miamiju prinesel tretjo zaporedno zmago v domači dvorani, potem ko je vročica na koncu slavila s 114:113. Za Wada je bila to strelsko najboljša četrtina v sezoni, Miami pa je šele v četrtem letošnjem medsebojnem dvoboju proti Atlanti končno uspel slaviti.

Erik Spoelstra že drugo tekmo zapored ni računal na Gorana Dragića, ki se še vedno vrača po poškodbi in operaciji kolena.

Wade je na poti do zmage spet pisal tudi zgodovino, saj je postal branilec z največ blokadami v zgodovini lige NBA, od tekme proti Atlanti pa ima eno več od največjega vseh časov – Michaela Jordana