Liga NBA 17. Mar 201923:22 > 23:41

Goran Dragić je bil ob zmagi Miamija nad Charlotte Hornetsi eden najzaslužnejših za zelo pomembno zmago Vročice s 93:75. Slovenski košarkar je ob zmagi svoje ekipe prispeval 19 točk.

Miami je pred domačimi gledalci dobil zelo pomemben obračun proti ekipi, ki se prav tako bori za končnico na vzhodu. Charlotte, ki je sedaj na 10. mestu, so premagali s 93:75. Miami s to zmago ostaja na osmi poziciji.

Prve tri četrtine oz prvi 36. minut je bila tekma povsem izenačena. Ob niti ne tako zelo velikem številu točk sta se ekipi praktično celotno srečanje izmenjavali v vodstvu. Na odmor sta ekipi odšli z “evropskih” 39:39.

Ključna in odločilna pa je bila zadnja četrtina v katero je Miami vstopil s točko prednosti. Vročica je v zadnjih 12. minutah hitro prešla v lepo prednost in jo do konca obračuna samo še stopnjevala. Na koncu pa so slavili po zaslugi izjemne zadnje četrtine z 18. točkami prednosti.

Junak je bil naš košarkar Goran Dragić, ki je bil tudi najboljši strelecdomače ekipe z 19 točkami (met iz igre 7/11; za tri 4/6), 4 podajami in 2 skokoma v 28 minutah. Velik delež je prispeval tudi Dwyane Wade, ki je dosegel 17. točk.