Dončić s trojnim dvojčkom potopil prvake!

Liga NBA 24. Mar 20193:55 > 4:02
Patrick Smith Getty Images Sport

Košarkarji Dallasa so v noči na nedeljo prišli do presenetljive zmage proti aktualnim prvakom Lige NBA. Golden State Warriorsi so padli s 126:91, prvo ime tekme pa je bil Luka Dončić, ki je prišel do trojnega dvojčka. Do pomembne zmage je prišel tudi Miami, ki je s 108:113 premagal Washington.

Dallas je proti Golden Statu že v prvi četrtini prišel do dvomestne prednosti, ki jo je do konca tekme le še povečeval. Luka Dončić je do šestega trojnega dvojčka v karieri prišel že v tretji četrtini, parket pa ob odločeni tekmi zapustil že dobro minuto in pol pred koncem tretjega dela.

20-letni Ljubljančan je v 27 minutah prišel do 23 točk in dodal še 11 skokov ter 10 podaj. Tekmo sezone je odigral Dirk Nowitzki, ki je ob 21 točkah ujel še pet odbitih žog.

Golden State je igral brez Stepha Curryja, največ točk pri aktualnih prvakih pa je vpisal Kevin Durant. Zvezdnik je tekmo končal pri 25 točkah, a zgrešil vseh osem poskusov za tri. 19 točk je dodal DeMarcus Cousins, ob slabem strelskem večeru pa je vsega osem točk dosegel še Klay Thompson. Skupno so Bojevniki zgrešili kar 26 trojk!

Nowitzki je ob odhodu iz parketa prejel stočeje ovacije s strani domačih navijačev, ki so v Oracle Areni pospremili najhujši poraz Golden Stata v tej sezoni.

Z novo zmago se je na osmem mestu Vzhoda utrdil Miami, ki je hitro pozabil na petkov poraz v Milwaukeeju. V Washingtonu je blestel Dwyane Wade. Veteran je v zadnji četrtini nanizal 11 izmed skupno doseženih 20 točk. Zvezdnika, ki po koncu letošnje sezone končuje bogato kariero, so tudi v Capital One Areni v ameriški prestolnici pozdravili številni navijači Vročice, ki so v zadnji četrtini vzklikali “MVP, MVP”.

Goran Dragić je tokrat odigral 29 minut in dosegel devet točk. Pomembno trojko je dosegel na začeku zadnje četrtine, v kateri je Miami na krilih Wada tri minute pred koncem prišel do desetih točk prednosti (99:109). Washington je odgovoril z delnim izidom 7:0, Tomas Satoransky pa je 26 sekund pred koncem zgrešil trojko za izenačenje. Tekmo je na koncu z zabijanjem po podaji Wada odločil Kelly Olynyk.

V noči na nedeljo je znova navdušil tudi novinec Trae Young, ki je z lebdečim polaganjem desetinko sekunde pred koncem tekme odločil srečanje med Atlanto in Philadelphio. Atlanta je 76-erse presenetila s 129:127. Young je vpisal kar 32 točk, 11 podaj in šest skokov.