Dragić neviden, Miami izgubil derbi za končnico

Liga NBA 27. Mar 20193:37 > 3:42

V noči iz torka na sredo so košarkarji Miamija izgubili izjemno pomemben obračun proti neposrednim tekmecem za uvrstitev v končnico in divizijskim rivalom Orlandom. Goran Dragić je na večer, ko je Miami upokojil dres Chrisa Bosha, dosegel le dve točki.

Tekma med dvema ekipama iz Floride je bila ena izmed najpomembnejših ob koncu rednega dela sezone, ko se ekipe borijo za vstop v končnico, Miami pa je proti Orlandu zabeležil boleč poraz s 104:99. Pred tekmo je Miami zasedal osmo mesto na lestvici vzhodne konference, Orlando pa devetega, a sta si po tekmi moštvi izmenjali mesti. Miami je z zmago in tekmo manj zdaj na devetem mestu.

Večer je minil tudi v znamenju Chrisa Bosha, nekdanjega košarkarja Miamija, ki se je zaradi zdravstvenih težav moral predčasno upokojiti, ob polčasu pa so njegov dres dvignili po strop American Airlines Arene v Miamiju.

Miami je vse do sredine tretje četrtine vodil, potem pa je goste iz Orlanda do zmage popeljal Nikola Vučević, ki je tekmo končal s 24 točkami in 16 skoki ter petimi asistencami. Jonathan Isaac je dodal 19 točk.

Na drugi strani je prednjačil Dion Waiters s 26 točkami, Dwyane Wade jih je prispeval 22. Slovenski oraganizator igre Goran Dragić ni imel svojega večera in je dosegel le dve točki ter dodal tri asistence.

sportklub

Naslednjo tekmo bo Miami igral pred domačimi gledalci in številnimi slovenskimi privrženci košarke, saj bodo varovanci Erika Spoelstre igrali proti Luki Dončiću in njegovemu Dallasu. Tekmo si boste v noči iz četrtka na petek ob 00:30 lahko ogledali tudi v neposrednem prenosu na SK1!