Liga NBA 5. Apr 20195:21 > 6:17
Christian Petersen, Getty Images Sport

Giannis Antetokounmpo je z novo veličastno predstavo (45 točk in 13 skokov) poskrbel za zmago Milwaukeeja proti Philadelphi s 128:122. Bucksi bodo tako prvič po letu 1974 redni del sezone končali z najboljšim izkupičkom med vsemi ekipami, kar jim prinaša prednost domačega parketa vse do finala.

Bucksi so na prvem mestu po rednem delu nazadnje končali leta 1974, ko je ekipo na parketu vodil legendarni Kareem Abdul-Jabbar, ki je bil takrat izbran tudi za MVP-ja lige. Letos je temu nazivu blizu njegov naslednik Giannis Antetokounmpo, ki je že 42. v sezoni presegel mejo 25 točk in 10 skokov – na koncu je Philadelphi ob zmagi s 128:122 nasul 45 točk in dodal 13 skokov. Zelo razpoložena sta bila tudi Khris Middleton (22 točk) in George Hill (20).

Domači so po treh tekmah kazni znova lahko računali tudi na usluge prvega zvezdnika Joela Embiida. Slednji je dosegel 34 točk in 13 skokov, vendar premalo proti razpoloženemu Grku. Milwaukee si je zmago dokončno zagotovil 15 sekund pred koncem, ko je z delnim izidom 14:1 pobegnil na varno prednost s 127:119.

Za Buckse (59-20) je bila to šesta zmaga na zadnjih sedmih tekmah, medtem ko so Sixersi (49-30) s tretjim zaporednim porazom ponudili priložnost Bostonu (47-32) in Indiani (47-32), da jih prehitita na tretjem mestu na Vzhodu.

Srečanje je že v tretji minuti zaznamoval tudi incident, v katerega sta bila vpletena Embiid in Eric Bledsoe, ki je vrgel žogo v domačega centra in bil izključen.

V noči na petek so v Ligi NBA odigrali še dva obračuna. Sacramento je brez večjih težav opravil s Clevelandom (117:104), Golden State pa prav tako ni dopustil presenečenja na gostovanju pri Los Angeles Lakersih (90:108). Aktualni prvaki so že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 39:12, stvari postavili na svoje mesto.