Dragić sezono lige NBA začel z zmago

Liga NBA 27. Okt 20169:31 > 9:46

V drugem večeru je s sezono v Ligi NBA začel tudi Goran Dragić, ki je z Miamijem na floridskem derbiju premagal Orlando s 108:96.

Goran Dragić je na prvi tekmi pokazal dobro igro in k svojemu imenu zapisal 16 točk, 6 skokov ter 6 podaj. Ključ do zmage “vročice” je bila izvrstna igra pod obročema, kjer je kraljeval Hassan Whiteside. Center Miamija je vknjižil 18 točk, 14 skokov in 4 blokade. Miami je v raketi dosegel kar 38 točk več kot Orlando (74:36). Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostje dobili s 30:16. Prednosti Miami ni več izpustil iz rok.

Dragić je v 29 minutah iz igre metal 7/15 (0/1 za tri točke), točko manj je dosegel Justise Winslow, 15 pa jih je dal tudi adut s klopi Tyler Johnson.

Ponoči je prvo tekmo sezone odigral tudi Beno Udrih, ki je pred nekaj dnevi podpisal za Detroit. Pistonsi so visoko izgubili v Torontu (109:91), Udrih pa je prispeval 5 točk, 2 podaji in skok. Pri Raptorsih sta blestela DeMare DeRozan s 40 točkami in Jonas Valančiunas z 32 točkami in 11 skoki.

Najučinkovitejši igralec večera pa je bil zvezdnik New Orleansa Anthony Davis, ki je dosegel 50 točk in 16 skokov, kar pa vseeno ni zadostovalo za zmago. Denver je tekmo dobil s 107:102. Prvi streles Nuggetsov je bil nekdanji igralec Laškega Jusuf Nurkić, ki je dal 23 točk.

ORLANDO – MIAMI 96:108
Fournier 20, Vučević 17 in 14 skokov; Whiteside 18 in 14 skokov, Dragić 16 (met 7/15), 6 skokov in 6 podaj, Winslow in Johnson po 15.

TORONTO – DETROIT 109:91
DeRozan 40, Valančiunas 32, 11 skokov; Harris 22,Morris 17, Udrih 5 (met 1/5), 2 podaji in skok v 15 minutah.

INDIANA – DALLAS (po podaljšku) 130:121
Turner 30 in 16 skokov, George 25, Teague 20; Williams 25, Nowitzki in Barea po 22, Barnes 19.

BOSTON – BROOKLYN 122:117
Thomas 25, Crowder 21, Bradley 17; Bogdanović 21, Hamilton 19 in 10 skokov.

MILWAUKEE – CHARLOTTE 96:107
Antetokounmpo 31, Monroe 14; Kidd-Gilchrist 23 in 14 skokov, Walker 17.

MEMPHIS – MINNESOTA 102:98