Spursi umirili Anthonyja Davisa

Liga NBA 30. Okt 20168:13 > 8:29

Košarkarji San Antonia navdušujejo v uvodu sezone Lige NBA. Za tretjo zaporedno zmago so z lahkoto premagali New Orleans z 98:79.

Na svoj jubilej je blestel Kawhi Leonard, ki je dosegel 20 točk za Spurse. Obramba je odlično ustavila Anthonyja Davisa, ki je na prvih dveh tekmah v povprečju dosegel kar 47,5 točk, tokrat pa jih je zmogel le 18.

Za Leonarda je bila to 300 tekma, po tekmi pa je bil dobro razpoložen: “To je šele začetek sezone, lahko le napredujemo. Ves čas si želimo napredovati. Ni važno, kdo doseže največ točk, to je ekipna igra. Naš cilj je seveda, da najboljšo košarko prikažemo v končnici.” 25-letnik se je v tem času veselil 235 zmag, kar je največ med igralci, ki so v tej ligi odigrali 300 tekem.

S tremi zaporednimi zmagami se lahko pohvali le še Cleveland, ki je s 105:99 premagal Orlando. Cavaliersi so v tretji četrtini vodili z že 22 točkami prednosti, a nato precej popustili in se morali zelo potruditi za zmago. Magici so se približali na 98:95, a jim popoln preobrat ni uspel. Odločilno trojko je pol minute pred koncem zadel J.R. Smith.

Prvo zmago v sezoni je vknjižil New York, za katerega pa tokrat ni igral Saša Vujačić. Knicksi so s 111:104 premagali Memphis, najbolj razpoložen pa je bil Kristaps Porzingis, ki je dal 21 točk.

Pri Denverju, ki je po podaljšku izgubil proti Portlandu (113:115), so pred tekmo upokojili dres Dikembeja Mutomba. Eden izmed najboljših centrov v zgodovini je svojo kariero v Ligi NBA začel pri Nuggetsih, kjer je igral med leti 1991 in 1996. Pod streho dvorane Pepsi Center od včeraj naprej visi njegov dres s številko 55.