Westbrook blestel ob četrti zaporedni zmagi Oklahome

Liga NBA 3. Nov 201611:18 > 11:20

V noči iz srede na četrtek so v ZDA odigrali 10 tekem severnoameriške profesionalne košarkarske lige NBA, v soju žarometov pa so se znova znašli igralci Oklahome Cityja, ki tudi brez svojega lanskega zvezdnika, Kevina Duranta, nadaljujejo izjemno serijo rezultatov.

Tokrat je bil ključ do četrte zmage letos nezaustavljivi Russell Westbrook, ki je po dveh zaporednih trojnih dvojčkih tokrat dosegel kar 35 točk, dodal pa še 6 skokov in 5 podaj. Los Angeles Clippers je pred domačimi navijači klonil z izidom 85:83. Westbrooku je ključni met uspel 18 sekund pred koncem zadnje četrtine, ko je dosegel dve točki za vodstvo s 85:81; njegov met iz igre je bil sicer 14/30, toda trojke ni zadel v nobenem od sedmih poizkusov. Čeprav je Westbrook tekom večera izgubil deset žog, je njegova Oklahoma brez Kevina Duranta še naprej neporažena (4:0).

Omenjeni košarkar letos naravnost blesti, saj ima povprečje 37,7 točke na tekmo, že v noči na petek pa ga čaka največji preizkus doslej v letošnji sezone, saj bo v Oaklandu v Kaliforniji na sporedu veliki derbi z Golden Statom, ki je prvi favorit za naslov prvaka; na nasprotni strani bo poleg Duranta stal tudi Stephen Curry.

Pri Los Angeles Clippersih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Chris Paul, ki je vknjižil še 11 skokov in 9 podaj. Bolje je šlo njihovim mestnim tekmecem, košarkarjem Los Angeles Lakersov, ki so na gostovanju v Atlanti s 123:116 presenetili Hawkse. Prvi poraz pa je doživel tudi Chicago. Bike so v Bostonu s 107:100 ugnali Celticsi, pri katerih so bili dvomestni vsi člani prve peterke. Po 23 točk sta dosegla Isaiah Thomas in Amir Johnson.

V New Yorku je blestel James Harden, Saša Vujačić pa je v 10 minutah prispeval 2 točki in 2 skoka. Precej bolje je svojo minutažo izkoristil Beno Udrih, ki je v Brooklynu v 17 minutah dosegel 10 točk in 4 podaje. Njegov Detroit je sicer izgubil s 109:101.

Eric Bledsoe, nekdaj soigalec Gorana Dragića pa je Sonca iz Pohienixa popeljal do neverjetne zmage nad Portland Trail Blazers in z metom v izidhljajih tekme svojo ekipo popeljal do zmage.

Rezultati, Liga NBA:

BROOKLYN – DETROIT 109:101
Lopez 34 in 11 skokov, Kilpatrick 24; Morris in Harris po 23, Udrih 10 (4/9) in 4 podaje v 17 minutah.

NEW YORK – HOUSTON 99:118
Anthony 21, Rose in Lee po 16, Vujačić 2 (1/3) in 2 skoka v 10 minutah; Harden 30 in 15 podaj, Gordon 21, Harrell 16.

WASHINGTON – TORONTO 103:113
Wall 33 in 11 podaj, Porter 23; DeRozan 40, Lowry 18.

CHARLOTTE – PHILADELPHIA 109:93
Walker 22, Batum 20; Šarić in Ilyasova po 14.

ATLANTA – LA LAKERS 116:123