Rekord Kevina Lova, 34 točk v prvi četrtini!

Liga NBA 24. Nov 20168:37 > 8:53

Cleveland je v noči iz srede na četrtek s 137:125 premagal Phoenix, že v prvi četrtini pa je rekord Lige NBA dosegel Kevin Love, ki je v prvih 12 minutah nasprotniku nasul kar 34 točk! Slovenski derbi je pripadel Udrihu, blesteli so tudi košarkarji Golden Stata.

Detroit je zelo prepričljivo premagal Miami, bilo je 107:84. Pistonsi so dobili vse četrtine, že v prvi so si priigrali prednost 12 točk. Veliko priložnosti za igro je dobil Beno Udrih, ki je svoje minuto dobro izkoristili in v pol ure igre dosegel 12 točk, 5 podaj in 3 skoke.

Slabši večer je imel Goran Dragić, ki je igral le 22 minut in zadel le en met od sedmih. Na koncu večera je ob njegovem imenu pisalo 6 točk, 4 podaje in 2 skoka. Dragić je bil že v prvi četrtini zelo nezadovoljen s predstavo svoje ekipe. Predvsem ga je motila slaba igra v obrambi, kar je večkrat pokazal svojim soigralcem.

Na tekmi med Clevelandom in Portlandom (137:125) smo videli nov rekord v Ligi NBA. Kevin Love je včeraj dosegel 40 točk, kar 34 pa jih je nasul že v prvi četrtini. Krilni center Cavsov je le za 3 točke zgrešil absolutni rekord doseženih točk v četrtini, ki ga je 23. januarja lani postavil branilec Golden Stata Klay Thompson. Love je v prvih 12 minutah iz igre metal 11/14 in zadel kar 8 od 10 trojk: “Nisem vedel, da sem postavil rekord. Sploh se nisem zavedal,” je po tekmi povedal Love.

Dobro je igral tudi LeBron James, ki je dosegel 31 točk in dodal 13 podaj ter 10 skokov. To je bil njegov drugi trojni dvojček v letošnji sezoni in 44. v karieri. Cleveland je na včerajšnji tekmi zadeli kar 20 trojk in postavil nov klubski rekord. Najboljši pri Portlandu je bil Damien Lillard s 40 točkami.

Klubski rekod so včeraj postavili tudi košarkarji Golden State Warriorrsov, ki so se Lakersom oddolžili za nepričakovan poraz na začetku novembra. Včeraj so jih premagali za kar 43 točk, navduševali pa so z izvrstnim sodelovanjem v napadu. Dosegli so kar 47 asistenc (nov klubski rekord) in zadeli 19 trojk. Prvi strelec je bil Stephen Curry, ki je dal 31 točk (trojke 7/12). Kevin Durant jih je dodal 28, Klay Thompson pa 26.

Četrto zaporedno zmago so vknjižili košarkarji New Orleansa, ki se tako pobirajo po slabšem začetku. S 117:96 so bili boljši od Minnesote. Spet se je izkazal Anthony Davis, ki je tokrat vknjižil 45 točk in 10 skokov.

Liga NBA, 23.11.2016:

DETROIT – MIAMI 107:84
Caldwell Pope 22, Drummond 18 in 15 skokov, Udrih 12 (met 5/11), 5 podaj in 3 skoki v 30 minutah; T. Johnson 17, Waiters 11, Dragić 6 (met 1/7), 4 podaj in 2 skoka v 22 minutah.

PHILADELPHIA – MEMPHIS  99:104 (podaljšek)
Ilyasova 22 in 12 skokov, Covington 19; Gasol 27, Conley 25.

CHARLOTTE – SAN ANTONIO 114:119
Walker 26, Batum in Kaminsky po 13; Leonard 30, Aldridge 23.

ORLANDO – PHOENIX 87:92