Celtics le še korak od polfinala na vzhodu

Liga NBA 20. Apr 20194:50 > 5:08
Andy Lyons/Getty Images

Košarkarji Bostona so v Indianapolisu slavili s 104:96 in tako v seriji povedli že s 3-0. Celtics za vstop v polfinale vzhoda tako potrebujejo le še zmago.

Po dveh zmagah na svojem parketu so “kelti” prišli do zmage v gosteh, s čimer so nabrali debelo prednost, ki je v preteklosti še nobena ekipa ni uspela nadoknaditi.

Boston je že v prvi četrtini napovedal prevlado (41:28), ob polčasu je Indiana uspela zlezti do vodstva +4, potem pa so Celticsi v drugem polčasu venomer uhajali z mini serijami in na koncu tudi slavili.

Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Jaylen Brown s 23 točkami, Kyrie Irving jih je dodal 19 (ter 10 skokov), medtem ko je Jason Tatum srečanje zaključil z 18 točkami.

Pri Pacers je bil najboljši tokrat Tyreke Evans z 19 točkami, Bojan Bogdanović je tekmo zaključil s 15-timi. Četrta tekma je na sporedu v nedeljo zvečer, prav tako v Indianapolisu.