Detroit znova na kolenih, Milwaukee povedel s 3:0

Liga NBA 21. Apr 20194:37 > 4:41
Christian Petersen, Getty Images Sport

Najboljša ekipa rednega dela Lige NBA Milwaukee Bucksi z izjemnimi predstavami navdušuje tudi v končnici. V noči na nedeljo je Milwaukee prišel do zmage v gosteh in Detroit premagal s 103:119 ter si priigral prvo zaključno žogo za zmago v 1. krogu končnice.

V ekipo Detroita se je vrnil Blake Griffin, ki je zaigral prvič v letošnji končnici. Zvezdnik Pistonsov je sicer dosegel 27 točk in dodal še sedem skokov ter šest podaj, a ostal brez prave pomoči soigralcev. Griffin se je med tekmo tudi veliko jezil na sodnike in prejel dve tehnični napaki.

Pri Milwaukeeju je kar šest igralcev preseglo mej desetih točk, ob izjemni ekipni predstavi pa tokrat zaradi težav z osebnimi napakami ni izstopal Giannis Antetokounmpo, ki je v 28 minutah dosegel le 14 točk.

Bucksom se njegova “odsotnost” ni poznala, saj so že po treh četrtinah vodili s 100:78.

Milwaukee lahko že v ponedeljek konča serijo.