Denver onemogočil ostroge, Nuggets na 3-2!

Liga NBA 24. Apr 20193:17 > 5:54
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Košarkarji Denverja so na peti tekmi 1. kroga končnice zahodne konference prepričljivo, s 108:90, odpravili San Antonio. Nuggets tako v seriji vodijo 3-2 in jim manjka še ena zmaga, da se franšiza po desetih letih uvrsti v konferenčni polfinale.

Ekipa Mikea Malonea je na prejšnji tekmi v Teksasu dosegla “break” in izenačila na 2-2 ter si zagotovila prednost domačega parketa.

Triumf v San Antoniu je Denver očitno spodbodel do te mere, da so na sinočnji tekmi zaigrali kot prerojeni in prikazali eno izmed najboljših predstav sezone.

Srbski center Nikola Jokić je tekmo zaključil s 16 točkami, 11 skoki, 8 asistencami in 2 ukradenima žogama v 33 minutah. Center ekipe iz Kolorada bi verjetno vpisal trojni dvojček, če ga trener v zadnji četrtini ne bi posadil na klop.

Denver je hitro prišel do dvoštevilske prednosti in Spurs držal na razdalji, tako da so lahko v zadnji četrtini priložnost za igro dobili nekateri igralci, ki sicer niso v ospredju. Prednost je na neki točki narasla na +30, San Antonio pa je na koncu le ublažil poraz.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Jamaal Murray s 23 točkami, pri gostih pa sta se še najbolj izkazala LaMarcus Aldridge ter Demar Derozan s po 17-timi.

Šesta tekma je na sporedu pojutrišnjem v San Antoniu, sicer pa so si uvrstitev v polfinale konferenc že zagotovili Milwaukee, Boston, Philadelphia in Toronto.