Liga NBA 12. Maj 201922:38 > 13. Maj 2019 4:32

Toronto bo še drugič v zadnjih štirih letih zaigral v finalu Vzhodne konference. Veliki junak zmage na sedmi tekmi polfinalne serije proti Philadelphii je bil Kawhi Leonard, ki je za zmago z 92:90 zadel v zadnji sekundi dvoboja.

Kawhi Leonard je na sedmem srečanju dosegel 41 točk, vključno z odločilnima ob izteku igralnega časa. MVP finala leta 2014 je imel v zaključku na voljo 4,2 sekunde. Čeprav se je nanj prilepil Joel Embiid, je iz desnega kota uspel zadeti prek iztegnjene roke centra Philadelphie. Preden je žoga padla skozi mrežico, se je kar štirikrat odbila od obroča. Neverjeten zaključek izjemno napete polfinalne serije.

Prvi polčas je minil v številnih napakah na obeh straneh. Domači so prvo četrtino dobili z 18:13, v nadaljevanju pa se pobudo prevzeli gostje, vseeno pa je na odmor s prednostjo štirih točk odšel Toronto (44:40). Po podobno izenačeni igri v drugem polčasu je odgovornost v svoje roke v zaključku prevzel Leonard. V zadnjih sedmih minutah je dosegel 13 točk.

Philadelphia je v končnici po zgrešenem prostem metu Leonarda prek Jimmyja Butlerja izenačila na 90:90. Nick Nurse je vzel minuto odmora, po kateri je po pričakovanjih žogo v svoje roke vzel Leonard. Gostje mu niso pustili veliko prostora, a očitno dovolj, saj je stisnjen v kot uspel zadeti iz izjemno težkega položaja.

Toronto v finalu konference čaka Milwaukee z Giannisom Antetokounmpom. Celotno serijo v živo spremljajte na programih Sportkluba.