Adams je predrag, dajte nam Bogdanovića!

Liga NBA 24. Jun 201919:19 > 19:24
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Vodstvo kluba Oklahoma City Thunder je na Sacramento Kings naslovilo ponudbo za Bogdana Bogdanovića, ki je vključevala zamenjavo košarkarja z Stevenom Adamsom in še nekaj malega denarja.

Streeter Lecka, Getty Images Sport

Namen kluba iz Sacramenta je bil, da se osvobodi centra iz Nove Zelandije kateremu po pogodbi plačuje zares ogromen znesek. V naslednji sezoni bo Steven Adams zaslužil 25,842,697 dolarjev. S tem, ko bi se znebili Adamsa, bi se izognili plačilu davka za luksuz istočasno pa bi postali precej bolj prilagodljivi pri iskanju novih igralcev.

Toda, generalni direktor Vlade Divac in njegovi sodelavci o tem, da bi izpeljali zamenjavo, nočejo niti slišati.

V pretekli sezoni je Adams šele oddelal prvo leto, sicer štiriletne pogodbe, ki mu bo nanesla približno 100 milijonov dolarjev. Za Russellom Westbrookom in Paulom Georgeom je tretji najbolje plačani košarkar kluba iz Oklahome.

Bogdan Bogdanović, nekdanji košarkar Partizana ter Fenerbahčeja je v ligo NBA odšel pred dvema letoma. Odigral je 148 tekem. V povprečju dosega 12,9 točk na tekmo, 3,1 skok ter 3,5 asistenc.