Ne skrbi jih poškodba: GSW ponujajo 190m za Klaya

Liga NBA 28. Jun 201922:23 > 22:26
Lachlan Cunningham, Getty Images Sport

Podprvaki lige NBA Golden State Warriorsi pripravljajo petletno pogodbo vredno 190 milijonov dolarjev za enega izmed najpomembnejših členov v ekipi Klaya Thompsona, ki pa bo zaradi poškodba izpustil večji del naslednje sezone.

Branilec Golden State Warriorsov Klay Thompson se je huje poškodoval na finalni tekmi lige NBA proti Torontu. S to poškodbo se je zakomplicirala tudi zadeva z njegovo pogodbo, saj klubi, vsaj v veliki večini ne želijo podpisati pogodb z igralci, ki jih čaka dolgotrajno okrevanje.

Ampak pri Golden Statu so se kot vse kaže odločili, da poizkušajo obdržati Thompsona v svojih vrstah in mu ponudijo zelo donosno pogodbo, ki naj bi mu v petih letih navrgla 190 milijonov dolarjev.

29-letnik je v ligi NBA od leta 2011, ko so ga bojevniki izbrali kot 11. na naboru. Od takrat dalje je trikrat je osvojil šampionski prstan in bil pri tem vselej eden izmed najpomembnejših košarkarjev svoje ekipe.