Dragić blizu, a daleč od Dallasa

Liga NBA 1. Jul 20199:48 > 9:50
Getty Images

Že prvi dan prestopnega roka v Ligi NBA je bilo sklenjenih za dobre tri milijarde dolarjev vrednih pogodb. Goran Dragić je bil praktično že član Dallasa, na koncu pa je ostal pri Miamiju. Telički so tudi uradno podpisali s Kristapsom Porzingisom in podaljšali sodelovanje z Dwightom Powllom.

V velikem poslu naj bi Jimmy Butler odšel v Miami, Josh Richardson v Philadelphio, Goran Dragić pa v Dallas, toda teličke je odvrnila visoka pogodba Ljubljančana, ki bo v zadnjem letu pogodbe prejel dobrih 19 milijonov ameriških dolarjev. Dallas je namesto tega podpisal pogodobo s Kristapsom Porzingisom (5 let, 158 milijonov) in podaljšal sodelovanje z Dwightom Powllom (3 leta, 33 milijonov).

Že prvi dan prestopnega roka je sicer poslovalo 30 ekip, ki so sklenile 48 pogodb v vrednosti več kot treh milijard dolarjev, kar je nov absolutni rekord. Ljubitelji Lige NBA pravzaprav čakajo samo še na razplet sage s Kawhijem Leonardom v glavni vlogi. V igri za njegov podpis se največkrat omenjajo Toronto, ki ga je popeljal do naslova, ter obe franšizi iz Los Angelesa.

Prvi dan je za največ bombastičnih prestopov poskrbel Brooklyn, ki se je okrepil s Kevinom Durantom, zaradi poškodve ahilove tetive bo izpustil večino naslednje sezone, Kyriejem Irvingom in DeAndrejem Jordanom. Durant je imel na mizi tudi ponudbi New Yorka in LA Clippersov, na koncu pa je z Brooklynom podpisal štiriletno pogodbo v vrednosti 164 milijonov, medtem ko bo Irving za štiri leta dobil 141 milijonov. Jordan je nazadnje igral za New York, kjer na 30-letnega centra niso več računali.

Golden State je tako ostal brez Duranta, ekipo pa okrepil z D’Angelom Russllom, ki k bojevnikom prihaja iz Brooklyna. Milwaukee je Khrisu Middletonu ponudil petletno pogodbo za 178 milijonov, tudi Denver pa je podpisal dolgoročno pogodbo z Jamalom Murrayjem (pet let, 170 miijonov).

Hrvaški zvezdnik Bojan Bogdanović se je iz Indiane preselil v Utah, s katerim je podpisal štiriletno pogodbo za 73 milijonov dolarjev, klubske barve je zamenjal tudi Ricky Rubio. Španski organizator igre iz Utaha odhaja v Phoenix, kjer bo v treh letih prejel 51 milijonov.