Wizardsi v težavah: Wall bo izpustil prihajajočo sezono

Liga NBA 23. Jul 201918:43 > 18:46
Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Prvi zvezdnik moštva iz Washingtona, John Wall bo skoraj zagotovo izpustil celotno sezono v ligi NBA.

Odlični organizator igre je doživel težko poškodbo Ahilove tetive konec leta 2018. Osmega januarja je nato odšel na operacijo. Februarja se je poškodba poslabšala zaradi njegova padca v domači hiši.

Prva predvidevanja so bila, da naj bi bil 28-letni košarkar odsoten 12 mesecev. Toda okrevanje gre precej počasneje od pričakovanega. Pri Čarovnikih bodo nanj tako lahko znova računali šele v sezoni 2020/2021.

To predstavlja kar precejšnjo težavo za moštvo iz Washingtona. Wall, ki ima s klubom štiriletno pogodbo za kar bo dobil 171 milijonov dolarjev, je namreč najbolje plačan košarkar v njihovem moštvu.

Po poročanju medijev iz ZDA bo zaradi tega Washington vodilnim v ligi NBA poslal zahtevo za aktiviranje možnosti “disabled player exception”.

Ta možnost namreč omogoča, da lahko klub podpiše enoletno pogodbo z novim košarkarjem ter mu ponudi plačo v višini 50%, ki jo ima poškodovani igralec.