Rekord – Netsi prodani za 2,35 milijarde dolarjev

Liga NBA 14. Avg 201916:56 > 16:57
Alex Goodlett/Getty Images

NBA franšiza Brooklyn Nets bo v tem tednu dobila novega lastnika. To bo postal tajvansko-kanadski poslovnež Joseph Tsai, ki bo za klub odštel 2,35 milijarde dolarjev.

Tsai (55) je leta 2018 odštel milijardo dolarjev za 49-odstotno lastništvo Brookly Netsov. Zdaj bo dodal še 1,35 milijarde dolarjev za preostali delež, ki je trenutno še v lasti Rusa Mihaila Prohorova. Skupno bo to rekorden znesek, ki ga je do tega trenutka kdorkoli odštel za nakup športne franšize.

Do tega trenutka je bil rekord v lasti Davida Tepperja in Tilmana Fertitte, ki sta za nakup svojih franšiz odštela po 2,2 milijardi dolarjev. Prvi je sicer lastnik NFL ekipe Carolina Panthers, drugi pa ima v lasti NBA franšizo Houston Rockets.

Tsai je znani podjetnik, ki je soustanovitelj in namestnik predsednika v skupini Alibaba. Njegovo premoženje je ocenjeno na 9,9 milijarde dolarjev.

Ekipa Brooklyn Nets je letos poleti poskrbela za pravi potres v Ligi NBA, saj sta pogodbo s klubom podpisala Kyrie Irving in Kevin Durant.