Miami s trojko Waitersa ugnal Golden State

Liga NBA 24. Jan 20179:16 > 9:28

Košarkarji Miamija so dosegli četrto zaporedno zmago v Ligi NBA. Tokrat so presenetili Golden State, ki je padel s 105:102. Tekmo kariere je odigral Dion Waiters.

Vročica je Bojevnikom prizadejala šele sedmi letošnji poraz. Najbolj zaslužen za zmago Miamija je Dion Waiters, ki ima za sabo nor večer. Dosegel je 33 točk, zadel je tudi trojko za zmago, izza črte pa je zadel kar šest od osmih poskusov. Dobro je igral tudi Goran Dragić, ki je v 35 minutah igre vpisal 19 točk in bil drugi strelec domače ekipe. Zbral je tudi štiri odbite žoge in podelil pet podaj.

Zanimiv podatek o porazih Golden Statea je ta, da so bili Bojevniki na teh tekmah venomer slabši od nasprotnika v skokih in pri metu za tri točke, ki je sicer njihovo glavno orožje. Miami je skok dobil s 45:45, izza črte so gostitelji metali 43% (13/30), Golden State pa le 27% (8/30).

Tekmo so bolje začeli gostje, razigran je bil predvsem Stephen Curry, a sam ni bil dovolj za vroč Miami. Srečanje je bilo sicer izenačeno, na kar priča tudi napeta končnica. V zadnji četrtini je Golden State prišel do vodstva in takrat je zgledalo, da bodo gostje vendarle strli nasprotnika, a se to ni zgodilo. Miami je odgovoril s serijo dobrih napadov in čvrsto igro v obrambi ter prvič povedel z dvomestnim številom.

Gostje so se vrnili, se približali na 98:96, obetala se je nora končnica. 21 sekund pred koncem je Dragić pri 101:100 za Miami izvajal proste mete, a bil uspešen le enkrat. Kevin Durant je na drugi strani zabil za izenačenje, do konca pa je ostalo le še 11 sekund. Tekmo je odločil Waiters, ki je 0,6 sekunde pred koncem zadel trojko preko Klaya Thompsona.

“Nisem dobro odigral v obrambi. Moral bi bolj pritisniti nanj. Naredil sem veliko napako, ki nas je stala, a sem se nekaj naučil,” je po tekmi povedal Thompson, ki je dodal, da je bil Miami agresivnejši. “Po zadetem metu mi je narahlo pomežiknil. Ni bilo prijetno videti žogo, ki je šla skozi obroč, a veliki brat v meni jo je pospremil z nasmehom,” je pristavil Durant, ki je z Waitersom lani igral v Oklahomi. Durant je bil prvi strelec Golden Stata s 27 točkami, Thompson jih je dal 22, Curry pa je 21 dodal deset skokov in osem podaj.

Presenetljiv poraz so doživeli tudi aktualni prvaki iz Clevelanda, ki so 122:124 klonili proti New Orleansu. Za zmago Cavaliersov ni bil dovolj ne trojni dvojček LeBrona Jamesa, ne 49 točk Kyrieja Irvinga. Pelikani so do zmage prišli na krilih Terrenca Jonesa in Jrueja Holidaya, ki sta skupaj dosegla kar 69 točk. Jones je s 36 točkami dosegel rekord kariere, ob tem pa je ujel še 11 odbitih žog, dvojni dvojček je vpisal tudi Holiday, ki je 33 točkam, dodal še 10 podaj.

Saša Vujačić in Beno Udrih sta znova obsedela na klopeh New Yorka in Detroita.

MIAMI – GOLDEN STATE 105:102
Waiters 33, Dragić 19 (4/9 za dve, 1/5 za tri), 4 skoki in 5 podaj v 35 minutah, Babbitt 11, Whiteside 10 in 15 skokov; Durant 27, Thompson 22, Curry 21 in 10 skokov.

DETROIT – SACRAMENTO 104:109
Jackson 18 in 11 podaj, Udrih ni igral; Cousins 22 in 14 skokov, Lawson 19.

MILWAUKEE – HOUSTON 127:114
Antetokounmpo 31, Parker 28; Harden 26 in 12 podaj.

NEW ORLEANS – CLEVELAND 124:122
Jones 36 in 11 skokov, Holiday 33 in 10 podaj; Irving 49, James 26, 10 skokov in 12 podaj.

INDIANA – NEW YORK 103:109