Po solzah zaradi lige NBA, Lin končal na Kitajskem

Liga NBA 27. Avg 201913:05 > 13:09
Foto: Vaughn Ridley, Getty Images Sport

Ameriški košarkar Jeremy Lin bo prvič v svoji karieri igral izven lige NBA, potem ko je uradno postal član moštva Peking Ducks.

30-letni branilec Jeremy Lin je s Torontom sicer osvojil šampionski prstan, a v ekipi ni imel vidnejše vloge. Nekdanja senzacija Lige NBA ima letos poleti veliko težav pri iskanju novega kluba v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, saj ga ni kontaktirala nobena ekipa.

Lin se je z vsem skupaj težko soočal, to je pokazal tudi na druženju s predstavniki mediji, ko je tudi zajokal. Zdaj se vendarle zdi, da se je sprijaznil in da bo skušal kariero rešiti v tujini. Njegov naslednji korak bo odhod na Kitajsko, kjer se je že dogovoril za sodelovanje s Peking Ducksi.

Košarkar azijskih korenin je na tem kontinentu še vedno izredno priljubljen, svojo kariero pa je pričel v Golden Statu, zatem igral še za New York, Houston, Los Angeles Lakers, Charlotte, Brooklyn, Atlanto in prej omenjeni Toronto.

Pekind Ducksi so v minuli sezoni izpadli v četrtfinalu kitajske končnice, v naseldnji sezoni pa želijo osvojiti naslov prvakov in temu primerno tudi sestavljajo ekipo.