Hield užaljen s ponudbo težko 90 milijonov dolarjev

Liga NBA 17. Okt 201917:20 > 17:22
Tom Pennington/Getty Images

Branilec Sacramento Kingsov Buddy Hield je šokiral z izjavo, da ga v organizaciji po njegovem mnenju ne cenijo dovolj in klubu zagrozil, da bo zahteval zamenjavo, če mu do ponedeljka v podpis ne ponudijo finančno bogate pogodbe.

Hield je s ponudbo, po kateri bi v štirih letih zaslužil 90 milijonov dolarjev, užaljen.

To je zame žalitev. Čutim, da sem vreden veliko več. Če govorite, da sem vaša izbira in da želite okrog mene zgraditi ekipo, potem to dokažite tudi z denarjem. Dejanja povedo več od besed. Če samo govorite in nič ne naredite, me žalite. Tega ne spoštujem. Izredno rad igram za Sacramento, to je moj dom. Tukaj bi rad kupil hišo, a je ta ideja zaenkrat na čakanju, ker ne vem, kaj se bo zgodilo,” je še povedal Hield.

Košarkar z Bahamov sicer ne želi maksimalne pogodbe, a je odločno povedal, da ga en bo zadovoljilo niti 100 milijonov dolarjev. Yahoo Sports medtem že poroča, da košarkar in agent zahtevata približno 110 milijonov dolarjev. Če Sacramento ne bo pripravil zadovoljive pogodbe, bo Hield zahteval menjavo. Franšiza lahko mlademu zvezdniku ponudo štiriletno pogodbo v vrednosti slabih 131 milijonov dolarjev, a se to najverjetneje ne bo zgodilo. Če do ponedeljka ne bo podaljšanja pogodbe, bo Hield lahko naslednje leto klub zapustil kot zaščiten prosti igralec.

Če ne verjamejo vame, si bom poiskal drug klub,” je jasen Hield.