Dragić in Miami (spet) bruhala ogenj

Liga NBA 13. Nov 20199:19 > 9:34

Miami Heat je v noči iz torka na sredo v domači dvorani prišel do svoje sedme zmage v sezoni, tokrat je Vročica s 117:108 premagala Detroit, nekdanji kapetan slovenske reprezentance pa je spet odlično odigral svojo vlogo šestega košarkarja in tekmo končal z 18 točkami in šestimi asistencami.

Košarkarji Miamija so v svoji dvorani v tej sezoni izgubili le eno tekmo, ponoči pa so spet dokazali, da je American Airlines Arena v tej sezoni prava trdnjava, potem ko so proti Detroitu nadzorovali celoten obračun in povedli celo za 29 točk, kar pa sicer ni bilo dovolj za povsem miren zaključek.

Jimmy Butler je dosegel 11 od svojih 20 točk v zadnji četrtini, temu izkupičku dodal še 13 asistenc in pripeljal svoje moštvo do zmage proti zdesetkanim košarkarjem Detroita, ki igrajo brez svojih prvih zvezd.

“Skušamo otežiti delo vsem, ki pridejo igrati v našo dvorano. Nočemo, da bi nasprotniki radi prihajali sem in igrali z nami. Tako je tudi v gosteh,” je dejal Butler po tekmi.

Kendrick Nunn je za Miami dosegel 20 točk, Bam Adebayo je dodal 18 točk in 14 skokov, spet pa je delo šestega igralca odlično opravil Goran Dragić, ki je vodil drugo enoto moštva in na koncu v 33 minutah dosegel 18 točk in šest asistenc. Miami ima sedem zmag in tri poraze, kar je tretji najboljši izkupiček po desetih odigranih tekmah sezone v zgodovini franšize.

Pri gostih je Luke Kennard v prvem polčasu zgrešil vseh sedem poskusov za tri točke, a na koncu dosegel 22 točk, Andre Drummond je končal s 16 točkami in devetimi skoki.

“Tekme lige NBA so zelo dolge, zato moraš igrati zbrano vse do konca. Takšna tekma predstavlja odlično izkušnjo za naše moštvo,” je dejal trener Erik Spoelstra.