Dončić in Porzingis zrušila prvake, uspešen tudi Miami

Liga NBA 17. Nov 20194:40 > 4:56
Ronald Martinez, Getty Images Sport

Košarkarji Dallasa so po dveh gostujočih porazih prišli do velike zmage. Tokrat so v svoji dvorani premagali aktualne prvake Lige NBA iz Toronta. Raptorsi so padli s 110:102, navduševal pa je dvojec Dončić - Porzingis.

Dallas si je lepo prednost priigral že v prvi četrtini, ki jo je dobil z 32:22, nato pa v drugi povsem odpovedal. Padla je zbranost v obrambi, tudi napad pa ni bil razpoložen. Toronto je to znal izkoristiti in na polčas odšel s sedmimi točkami prednosti (53:60). Druga četrtina je bila na srečo Dallasa edino slabo obdobje na tekmi, saj so varovanci Ricka Carlisla v nadaljevanju hitro poskrbeli za preobrat. Navduševali so z odlično igro v obrambi in prvakom v drugem polčasu samo 42 točk ter prišli do sedme zmage v tej sezoni.

Pri gostiteljih sta navduševala Luka Dončić, ki je bil s 26 točkami, 14 skoki in sedmimi asistencami znova prvi strelec dalasa, ter Kristaps Porzingis, ki je tekmo končal z 20 točkami in 15 skoki. Pri Torontu je 26 točk vpisal Norman Powell, 24 pa jih je dodal Fred VanVleet.

20-letni Ljubljančan tokrat ni imel strelskega večera (5/14 iz igre, 1/5 za tri), a je svojo statistiko pridno polnil s črte prostih metov. Dončić je s pametnimi prodori izsilil ogromno osebnih napak in izvajal kar 19 prostih metov!

Miami brez Dragića premagal New Orleans
Z dobrimi predstavami nadaljujejo košarkarji Miamija, ki na domačem parketu še niso doživeli poraza. Tekmo je zaradi bolezni izpustil Goran Dragić, vnovič pa je blestel novinec Kendrick Nunn, ki je dosegel 22 točk.

Tekma bo šla v zgodovino zaradi rekordno majhnega števila osebnih napak košarkarjev Miamija. Vročica jih je naredila le šest, kar je najmanj v zgodovini kluba. Miami je zdaj pri devetih zmaga in treh porazih, kar je odličen začetek sezone, saj ta izkupiček predstavlja izenačenje najboljšega štarta sezone vseh časov.

V noči na nedeljo je do 10. zmage prišel še Houston, ki je v gosteh brez Westbrooka s 125:105 premagal Minnesoto. Prvo ime večera je bil z 49 točkami James Harden, ki je iz igre metal 16/41. 41 metov je tudi njegov osebni rekord na eni tekmi in hkrati trenutni rekord te sezone.

Oglejte si še preostale rezultate in trenutni lestvici.