Bogdanović in Hield zaustavila Boston

Liga NBA 18. Nov 20190:13 > 0:18
Christian Petersen, Getty Images Sport

Boston je proti Sacramento lovil že enajsto zaporedno zmago, bil zelo blizu, na koncu pa ostal prekratek za točko - 100:99. Pri kraljih je blestel Buddy Hield, v zadnji četrtini pa je svoje dodal še Bogdan Bogdanović. Zahvaljujoč zmagi Sacramenta so prvo mesto v Ligi NBA prevzeli LA Lakersi.

Gledalci so na obračunu med Sacramentom in Bostonom spremljali pravo dramo v zadnjih sekundah. Končni izid je 13 sekund pred koncem iz črte prostih metov postavil Richaun Holmes, na drugi strani pa žoga po metu Marcusa Smarta ni želela skozi obroč. Boston je tako končal niz desetih zaporednih zmag in hkrati izgubil vrh lestvice Lige NBA, kjer so sedaj LA Lakersi. Jezerniki so pred očmi Kobeja Bryanta s 122:101 premagali Atlanto.

Za zmago Sacramenta s 100:99 je bil s 35 točkami najzaslužnejši Buddy Hield, Barnes jih je dodal 13, z dvojnim dvojčkom pa sta blestela tudi Bogdan Boganović in Nemanja Bjelica. Prvi je dosegel 12 točk in 10 podaj, drugi pa 12 točk in 14 skokov. Pri Bostonu je bil najboljši strelec Brown z 18 točkami.

V Los Angelesu je znova blestel LeBron James, ki je dosegel 33 točk, 12 podaj in sedem skokov. Domači so že prvo četrtino dobili s 25 točkami prednosti, gostje pa niti v enem trenutku niso ogrozili njihove zmage.

Philadelphia je v gosteh s 114:95 odpravila Cleveland, Denver je bil uspešen proti Memphisu (131:114), Orlando je bil s 125:121 boljši od Washingtona, New Orleans pa je s 108:100 premagal Golden State.