"Bradinih" 37 točk premalo: Leonard premagal Houston

Liga NBA 23. Nov 20197:20 > 7:21
Sean M. Haffey/Getty Images

Los Angeles Clippers so Houston Rockets v tekmi, ki so jo zaznamovali preobrati v zadnji četrtini, ugnali s 122:119.

Clippers so bolje začeli in vodili praktično cel prvi polčas ter ga dobili (55:51). V zadnjih 12 minut so s prednostjo 84:80 vstopile rakete.

Po ostrem boju za vsako žogo so 1:26 do konca Rockets vodili s 115:109 in zdelo se je, da bodo odnesli zmago. Sledili sta trojki Los Angelesa, dosegla sta jih Paul George in Lou Williams, koš za popoln preobrat pa je 15 sekund do konca dosegel Kawhi Leonard.

Zmago za Clipperse je s črte prostih metov potrdil George.

Pri Clippersih je največ točk zbral Williams (26), Leonard je vpisal 24 točk, George 19, od igralcev iz regije pa velja izpostaviti 8 točk Ivice Zubca. Hrvat je dodal še 5 skokov in 2 asistenci.

Pri raketah se je izkazal James Harden s 37 točkami, 8 skoki in 12 asistencami ter dvema ukradenima žogama. Russell Westbrook je k temu dodal 22 točk.

Clippers so zabeležili 4. zaporedno zmago, medtem ko je Houston nanizal 2. zaporedni poraz, a sta obe ekipi pri bilanci 11-5 v resnem boju za vrh zahoda.