Dallas prekinil niz petih zaporednih zmag

Liga NBA 27. Nov 20195:05 > 5:08
Ronald Martinez/Getty Images

Dallas Mavericksi so v noči iz torka na sredo v ligi NBA izgubili proti Los Angeles Clippersom. Gostje so tekmo dobili z rezultatom 114:99.

Moštvo Los Angeles Clippersov so bili v Teksasu že od začetka tekme bolje razpoloženi in prvi polčas dobili s 16 točkami prednosti (62:46). Luka Dončić je hitro prišel do dvomestne številke toda videlo se je, da ima zaradi agresivne obrambe težave z metom iz razdalje.

V drugem polčasu so Clippersi še naprej prevladovali in Mavsi niso imeli nikakršnih možnosti, da bi se vrnili nazaj v igro. V določenem obdobju so zaostajali za 24 točk.

Kawhi Leonard in Paul George sta igrala odlično za Clipperse in dosegla 28 oziroma 26 točk. Lou Williams jih je dodal 21. Luka Dončić je tekmo končal z 22 točkami (4/14 iz igre) z osmimi skoki ter šestimi podajami. Drugi najboljši strelec je bil s 15 točkami Kristaps Porzingis, ki jih je dosegel 15.

Denver je ključno razliko proti Washingtonu napravil v drugi četrtini, ki so jo dobili z 39:24. Nuggetsi so ob polčasu vodili za 17 točk. Tudi v nadaljevanju se Wizardsi niso uspeli vrniti v tekmo. Gostom se ni poznalo, da so izgubili 20 žog ter imeli slab met za tri. Imeli pa so 22 skokov več kot njihovi nasprotniki (58:36)

Jerami Grant je pri Denverju dosegel 20 točk in je bil najboljši strelec. Na drugi strani je bil z 21 točkami najboljši Jordan McRae