Bitka za Florido (žal) Orlandu, Gogi do osmih točk

Liga NBA 4. Jan 20203:47 > 3:50
Drew Hallowell/Getty Images

Košarkarji Orlanda so v lokalnem derbiju Floride Miami prepričljivo ugnali z izidom 105:85, odločilna pa je bila zadnja četrtina.

Domačini so zadnjo četrtino dobili z 21:6 in tretjeuvrščeni ekipi vzhoda zadala drugi poraz v zadnjih treh tekmah. Orlando je osmi z razmerjem 16-19, Miami drži solidno bilanco 25-10.

Najučinkovitejši je bil tokrat rezervist Terrence Ross, ki je dosegel 25 točk, Nikola Vučević jih je dodal 20 in še 11 skokov ter 7 asistenc. Na drugi strani je Jimmy Butler zabeležil 23 točk in 10 skokov, naš as Goran Dragić pa ni imel ravno svojega večera.

Ljubljančan je zbral 8 točk (2/7 iz igre, 0/4 za tri, 4/5 prosti meti), 6 skokov in 3 asistence v 21 minutah.

Boston se je na domačem parketu mučil z Atlanto – 109:106. Ključno trojko za Celtics je 42 sekund do konca zadel Marcus Smart in s tem kelte povedel v vodstvo 108:104. Jaylen Brown je za Boston dosegel 24 točk in 10 skokov, pri poražencih pa je Trae Young zablestel z 28 točkami.

Kelti so na vzhodu drugi z bilanco 24-8, Hawks pa so zadnji z razmerjem 7 zmag in 28 porazov.

Portland je na gostovanju pri Washingtonu prekinil serijo petih zaporednih porazov. Blazers so slavili 122:103, je bil pa gostom res krepko olajšan posel zaradi izključitve Isaiaha Thomasa.

Damien Lillard je dosegel 35 točk, C. J. McCollum 24, Hassan Whiteside pa 23 in še 21 skokov. Carmelo Anthony je dodal 16 točk.

Pri poražencih je tekmo kariere odigral Jordan McRae s 35 točkami, Garrison Matthews je vpisal 16 točk, prav toliko jih je dodal Ish Smith.