Westbrooku ovacije, Oklahomi zmaga

Liga NBA 10. Jan 20206:08 > 6:08
Tim Warner/Getty Images

Russell Westbrook se je prvič po odhodu v Houston vrnil v Oklahomo, kjer so ga domači navijači toplo pozdravili in mu že pred začetkom tekme ob predvajanju videa skandirali: "MVP, MVP." Westbrook je dosegel 34 točk, vendar ostal brez zmage.

Domači navijači so Russellu Westbrooku, ki je dres Oklahome nosil kar 11 sezon, stoječe ovacije namenili pred začetkom in po koncu srečanja, ki se je končalo z zmago domačih s 113:92. Oklahoma je imela od prve četrtine dvomestno prednost in jo brez večjih težav zadržala vse do konca. Thunder je tako prišel do druge zaporedne zmage, sedme na zadnjih osmih obračunih, medtem ko je Houston prekinil niz treh zaporednih zmag.

Pri domačih je bil s 23 točkami, 11 skoki in štirimi podajami najbolj razpoložen Danilo Gallinari, Gilgeous Alexander jih je dodal 20, Chris Paul 18 in Dennis Schroder 16. Pri raketah ob Westbrooku (34 točk) praktično ni bilo razpoloženega igralca, Oklahoma je odlično zaustavil tudi prvega strelca lige Jamesa Hardna (17 točk, povprečje 38,5).

Philadelphia je drago plačala zmago proti Bostonu (109:98), saj bo moral Joel Embiid na operacijo prsta na levi roki in bo odsoten najmanj dva tedna. Kevin Love je 38 sekund pred koncem podaljška s trojko prinesel zmago Clevelandu na gostovanju pri Detroitu (112:115), Minnesota pa je bila doma s 116:102 boljša od Portlanda.