Miami v domači trdnjavi premagal še San Antonio

Liga NBA 16. Jan 20203:52 > 3:53
Matthew Stockman/Getty Images

Moštvo Miami Heat je v American Airlines Areni s 106:100 premagal San Antonio in se spet zavihtel na drugo mesto vzhodne konference.

Miami je z zmago proti tekmecem iz Teksasa prekinil niz dveh zaporednih porazov in spet dokazal, kako dobro in složno deluje pred domačimi gledalci, kjer so v tej sezoni zaenkrat izgubili vsega eno tekmo in imajo tako najboljši domači izkupiček v celotni ligi NBA. Los Angeles Lakers je edino moštvo, ki je uspelo slaviti na Floridi.

Miami je odlično odigral prvo četrtino, a se je San Antonio do polčasa uspel vrniti, moštvi sta na glavni odmor odšli izenačeni na 51:51. Gostje so tretjo četrtino dobili za dve točki, a so hitro košarkarji Miamija prevzeli iniciativo in prišli do pomembne zmage.

Kendrick Nunn je blestel s 33 točkami, Goran Dragić pa je spet mojstrsko vodil drugo enoto ekipe in dosegel 17 točk, od tega kar 15 preko zadetih metov iz razdalje.

Pri Spursih je DeMar DeRozan dosegel 30 točk.

Detroit Pistonsi savladali su u gosima Boston Seltikse 116:103.

Pistonsi su tako prekinuli niz od tri poraza i upisali su 15. pobedu u sezoni. Seltiski su pretrpeli četvrti poraz u poslednjih šest mečeva, ukupno 12.

Gosti su još u prvoj četvrtini pokazali da će biti ozbiljan rival. Iako je Boston uspevao da drži priključak, te čak dođe do vođstva u pojedinim periodima druge i treće četvrtine, u poslednjoj nije imao šanse. Detroit je u poslednjih 12 minuta konstantno imao dvocifrenu prednost, pa je bez problema došao do trijumfa.

U pobedničkom timu mladi Seku Dumbuja je postigao 24 poena (10-13 iz igre, 2-5 za tri) uz dva skoka. Markif Moris je ubacio 23 poena (9-14 iz igre, 3-6 za tri), dok je Derik Rouz završio meč sa 22 poena (11-13 iz igre). Andre Dramond je imao dabl dabl učinak sa 13 poena (6-6 iz igre) i 13 skokova.

Za tim iz Bostona Gordon Hejvord je postigao 25 poena (11-15 iz igre), dok ej Džejlin Braun dodao 24 (10-16 iz igre, 4-8 za tri).

Filadelfija Seventisiksersi su prekinuli niz od dva poraza pošto su savladali Bruklin Netse sa 117:106.

Ujednačena borba vodila se u prvoj deonici, da bi potom primat preuzeo Bruklin. Imali su Netsi prednost sve do poslednje četvrtine, kada je domaćin podigao nivo igre i došao do preokreta.

Odlično je igrao Tobijas Haris koji je imao 34 poena (14-10 iz igre, 4-6 za tri), 10 skokova i tri asistencije. Ben Simons je ubacio 20 poena (9-13 iz igre) uz šest skokova i 11 asistencija. Na drugoj strani Spenser Dinivi je brojao do 26 (8-16 iz igre), a imao je i dva skoka i osam sistencija.