Clippersi dobili zahodnokonferenčni derbi proti Mavsom

Liga NBA 22. Jan 20205:09 > 5:13
Tom Pennington/Getty Images

Dallas Mavericksi so v noči iz torka na sredo na domačem parketu izgubili proti moštvu Los Angeles Clippers s 110:107, Luka Dončić pa je odigral odlično tekmo, a zgrešil nekaj pomembnih metov v ključnih trenutkih.

Po izenačeni prvi četrtini edine tekme večera v ligi NBA, je bilo moštvo Los Angeles Clippers proti Dallasu v drugi četrtini boljše in četrtino dobilo s 36:25, kar je pomenilo, da so varovanci Doca Riversa na glavni odmor odšli z 11 točkami prednosti.

Luka Dončić je vodil Dallas nazaj v obračun, po 36 odigranih minutah pa je ekipa iz Teksasa zaostajala le še za štiri točke. V zadnji četrtini so Mavsi celo povedli pri rezultatu 92:90, nadaljevanje obračuna je bilo spet izenačeno, ekipi pa sta se menjali v vodstvu. Clippersi so v ključnih trenutkih prišli do delnega rezultata 11:2 in le dobro minuto pred koncem povedli za osem točk.

V ključnih trenutkih Dončić ni redno zadeval, na drugi strani pa so bili zato natančni Kawhi Leonard, Landry Shamet in Montrezl Harrell.

Trojka Dončića in popravek Maxija Kleberja sta vrnila Dallas v igro, sedem sekund pred koncem obračuna pa je slovenski zvezdnik zgrešil oba prosta meta in zapravil možnost za preobrat.

Dončić je dosegel 36 točk, dodal še 10 skokov in devet asistenc, iz igre je metal 12/26. Poleg poraza so Mavsi izgubili še Dwighta Powella, ki si je huje poškodoval ahilovo tetivo in bo izpustil preostanek sezone.

Kawhi Leonard je, tako kot Dončić, dosegel 36 točk, dodal pa še 11 skokov in dve asistenci.