Dallas nemočen brez Dončića, Porzingis zlomil nos

Liga NBA 6. Feb 20204:45 > 4:52
Getty images/Chris Graythen

V noči iz srede na četrtek je moštvo Dallas Mavericks izgubilo proti Memphisu, tudi tokrat je Luka Dončić zaradi poškodbe gležnja počival.

Dallas je v domači dvorani moral priznati premoč mladeničem iz Memphisa, ki je slavil s 121:107.

Tekom prve četrtine je Dallas držal prednost, a je po prvih 12 minutah igre vodil le za točko, kasneje pa so gostje prevzeli nadzor nad tekmo in Dallas ni uspel nadoknaditi razlike do konca tekme.

Tekmo je zaznamovalo “bližnje srečanje” Josha Jacksona in Kristapsa Porzinigsa pod košem, saj je Latvijec po kontaktu zapustil parket s krvavim nosom. Kasnejši pregledi so pokazali, da ima Porzingis zlomljen nos. Luka Dončić zaradi nove poškodbe gležnja še vedno ni na voljo Ricku Carlisleju.

Pri Memphisu je Ja Morant dosegel 21 točk, Jaren Jackson in Tyus Jones sta jih dodala 19.

Pri Dallasu je blestel Kristaps Porzingis z 32 točkami in 12 skoki, Jalen Brunson je dodal 20 točk in šest asistenc.