138 točk Evropejcev v Orlandu, Luka se je poigraval

Liga NBA 22. Feb 20203:26 > 4:04
Hector Vivas/Getty Images

Košarkarji Dallasa so na Floridi s 122:106 ugnali Orlando in s tem prebili led po kar dolgi pavzi zaradi vikenda tekem vseh zvezd. Blestel je kdo? Ja kdo drug kot slovenski as, Luka Dončić.

Mavsi so vpisali tretjo zmago na štirih tekmah in so na zahodu z bilanco 34-22 zdaj šesti, medtem ko je Orlando ravno za las v coni za končnico z razmerjem 24-32.

Gostje iz Teksasa so imeli že po prvi četrtini 16 točk prednosti, ki je zdržala do tretje četrtine, ko je Orlandu uspelo celo povesti 69:68. Vseeno so telički s serijo 13:4 odbili nalet domačih in v zadnjem delu nasprotnika držali na varni razdalji.

Dončić je tekmo končal s 33 točkami (10/21 iz igre, 4/8 za tri, 9/12 proti meti), 10 skoki, 8 asistencami in izgubljenih žog v 33 minutah. Maxi Kleber je dodal 26 točk, Kristaps Porzingis 24, kar pomeni, da so dali vsi trije skupaj kar 83 točk.

Tudi pri domačih so blesteli Evropejci – Evan Fournier je dosegel 28 točk, Nikola Vučevića pa eno manj. Toronto je pred svojimi navijači s 118:101 pričakovanu ugnal Phoenix.

Pri prvakih je blestel Pascal Siakam s kar 37 točkami in 12 skoki. Pri Phoenixu je svoje naprave najbolje naravnal Devin Booker – zbral je 21 točk. Toronto je drugi na vzhodu (41-15), Suns pa 13. na zahodu (22-34).

Indiana je v New Yorku ugnala Knick (106:98), 27 točk za goste je zbral T. J. Warrren, še 24 pa Domantas Sabonis. Pri domačih se je s 17 točkami izkakaz R. J. Barrett.

Indiana je šesta na vzhodu (33-23), Knicksi so pri repu na 13. mestu (17-39).

Predzadnja ekipa vzhoda Cleveland je s 113:108 slavila proti Wizards v prestolnici. Največ točk za Cavaliers je zbral Colin Sexton z 24-timi, pri domačih pa ji je imel Bradley Beal na koncu 26.